Brusné papíry

Charakteristika podkladové papírové podložky je rozdělena podle gramáže a to od
 nejlehčího po nejtěžší pod označením A,B,C,D,E,F.

                    

 • CRE
  Papír typu E, lepidlo, korund, zalito pryskyřicí, pootevřený posyp. Universální použití pro masivní dřevo, dýhovaných ploch, plastů, sádrokartonů a pod. Je vhodné pro lehčí broušení
  (hobby) . Zrnitost 36 - 180.
   
 • CREF / GAO2
  Papír typu E a F, lepidlo, korund, zalito pryskyřicí, pootevřený posyp. Jedná se o nejpoužívanější typ pro broušení masivní dřevo a dýhovaných ploch. Je možné použití i pro broušení kovů, plechů (nerez), kůže, plastů, sádrokartonu apod. Antistatická úprava.
  Vhodné použití pro ručí i strojní broušení. Zrnitost 40 - 320.
   

 • GAO3
  Papír typu F, pryskyřice, korund, zalito pryskyřicí s přídavkem antistatických přísad. Otevřený posyp. Použití pro dřevo stejně jako CREF/GAO2, se zaměřením na těžší práce, kalibrování dřeva a dřevotřískových desek a broušení smolnatých dřevin.Vhodný zejména pro čelní a parketářské brusky. Vhodné použití jak pro ruční tak strojní broušení.
  Zrnitost 40 - 220.
   

 • RSA/RSAS
  Flexibilní papír typu A, dvojitá pryskyřice, latexový papír. Vhodné pro broušení transparentních i pigmentových polyesterových laků jak pro ruční tak strojní broušení. Zrnitost 180-800. 
   

 • SFA
  Flexibilní papír typu A,lepidlo, korund, stearátová vrstva proti zalepování brusiva lakem.
  Otevřený posyp. Je určen pro ruční broušení jak plochých tak profilových výrobků. Zrnitost 120-150 je vhodné pro běžné broušení, zrnitost 180-400 na lakované plochy.
  Doporučuje se také k broušení plastických hmot. Vyzkoušení na konkrétní povrchové úpravě doporučujeme.
   

 • SFA-SOFT
  Flexibilní papír typu A podlepený měkkou molitanovou podložkou, určený pro ruční tvarové broušení. Dodává se v metráži á 25m event. v rozměru 120x127mm.
  Zrnitost 120-400.
   

 • SE / NSE
  Papír typu E, lepidlo, korund, stearátová vrstva proti zalepování brusiva lakem. 
  Je určen zejména pro strojní broušení povrchově dokončených výrobků jak úzkými ta širokými pásy. Použití pro broušení polyuretanových laků tak laků vytvrzovaných UV paprsky. Zrnitost 180-600.